Световният и европейски шампион Испания започна по шампионски участието си на Купата на конфедерациите. "Ла Фурия" се наложи с 2:1, но резултатът можеше да бъде много по-голям. През първата част испанците тотално обезличиха съперника си и не му дадоха никакъв шанс.

Суарес вкара гол, но едва ли ще остане с хубави спомени от срещата.

Мачът се игра под проливен дъжд в Ресифе. В 10-ата минута Фабрегас нацели гредата, а 10 минути по-късно той и съотборниците му ликуваха.

Испанците показаха голямата си класа.

Педро стреля опасно и Лугано отклони топката в собствената си врата. Попадението обаче бе записано на сметката на испанеца. В 32-ата минута Испания поведе с 2:0. Солдадо бе точен, след като получи добър пас от Фабрегас.

Иниеста нямаше проблеми с противниковите играчи.

Уругвайците не можаха да се противопоставят добре на съперника. Те върнаха едно попадение в 88-ата минута, но за повече нямаха нито сили, нито време. Луис Суарес оформи крайното 1:2.

Феновете на Уругвай бяха доста колоритни.

Това бе 26-и пореден мач за "фуриите" без поражение.