Невероятна изненада допусна световният и европейски шампион Испания, който не можа да победи Финалндия като домакин и завърши наравно 1:1 в среща от група I на квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014 г.

Иберийците поведоха в резултата в 49-ата минута с гол на играещия мач номер 100 за националния си отбор Серхио Рамос. Домакините обаче не можаха да затвърдят резултата и дори допуснаха изравняване в 79-ата минута, когато нападателят на Шалке Теему Пуки донесе точката за финландците.

С равенството Испания изпусна първото място в групата и там вече е Франция.

Пуки поразява вратата на шампионите.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

"Петлите” на свой ред не допуснаха сензация и спечелиха с 3:1 срещу гостуващия Грузия. Оливие Жури откри в добавеното време на първата часта, а само две минути след почивката Матийо Валбуена удвои. Франк Рибери направи резултата класически в 61-ата минута, а Александре Кобекидзе оформи крайното 3:1 в 71-ата мин.

Така в класирането Франция вече е лидер с 10 точки, Испания е с 8, Грузия с 4, Беларус с 3 и последен е Финландия с 2, но и мач по-малко. Във вторник обаче предстои мегадербито Франция – Испания.