Ривър Плейт победи гостуващия Индепендиенте с 2:1 в мач от 17-ия кръг на аржентинското футболно първенство "Торнео Финал". Така възпитаниците на Рамон Диас събраха 32 точки и се изравниха на върха с лидера Нюелс Олд Бойс, който утре приема Унион Санта Фе.

20-годишният нападател Хуан Мануел Итурбе се превърна в герой за домакините с гол и асистенция. Той откри резултата в средата на първото полувреме, след като засече подаване в пеналта на Рохелио Мори. След малко
повече от час игра Итурбе проби на скорост от дясно и пусна отличен пас по тревата в наказателното поле към непокрития Мануел Лансини, който направи 2:0. Гостите върнаха едно попадение в самия край чрез Даниел Монтенегро. Поражението сериозно застраши елитния статут на Индепендиенте.

Седемкратният носител на копа "Либертадорес" остава на последно място в класирането от последните три сезона,
което определя изпадащите. Така отборът за първи път в историята си може да загуби мястото си сред най-добрите в аржентинския футбол. Индепендиенте трябва задължително са спечели последните си две срещи от Торнео "Финал", за да има шансове за оцеляване, предаде БТА.

Грандът Бока Хуниорс допусна 11-ата загуба в кампанията след 0:2 при гостуването си на Расинг Клуб. Гийермо Бурдисо си вкара автогол в средата на първата част, а малко след почивката Диего Саха оформи успеха на домакините от дузпа.

"Синьо-жълтите" завършиха мача с 10 души след втори жълт и червен картон на Матиас Каруцо в 87-ата минута. Бока е предпоследен в "Торнео Финал" с 14 точки.