Пари Сен Жермен успя да победи Олимпик (Марсилия) с 2:1, и то с човек по-малко, в мач от 9-ия кръг на Лига 1. Успешната серия за парижани продължава и те са на върха заедно с Монако – двата тима имат по 21 точки. Марсилия пък изпусна пореден важен мач и не успя да изпревари ПСЖ и е на трето място със 17 точки, колкото има и третия Лил.

Гостите останаха с човек по-малко още в 30-ата минута, когато Тиаго Мота получи директен червен картон за нарушение срещу Валбуена в наказателното поле, а съдията Клеман Тюрпан даде дузпа за Марсилия.

Парижани доста поспориха за решението на рефера, в което до някаква степен може да се търси и причината за малко преувеличеното изгонване на Мота, но все пак дузпата и червеният картон бяха факт. Андре Аю бе точен от бялата точка и откри резултата в полза на домакините.
ПСЖ обаче не се прибра, а дори опита да наложи натиск и това даде резултат – в 45-ата минута Ван дер Вийл центрира в наказателното поле, Максуел надскочи защитата и с глава изравни резултата.

През второто полувреме Андре Аю отново стана главно действащо лице при дузпа, но този път бе от другата страна на барикадата – той извърши нарушение срещу Маркиньос в наказателното поле. 11-метровият наказателен удар за ПСЖ изпълни Златан Ибрахимович и не сгреши. Така шампионите доведоха нещата до пълен обрат.

В самия край на мача реферът отново даде възможност да Марсилия да стигне поне до точка, след като отсъди фаул непосредствено пред наказателното поле, но Аю стреля в стената.