Холандия победи Румъния с убедителното 4:0 и увеличи преднината си на върха на класирането в група D. Момчетата на Луис ван Гаал нанесоха удара си през второто полувреме, когато паднаха три от головете.

Рафаел ван дер Ваар откри резултата още в 12-ата минута, а Робин ван Перси удвои в 56-ата за 2:0. Отново нападателят на Манчестър Юнайтед взриви трибуните на "Амстердам Арена" девет минути по-късно, а крайното 4:0 оформи Джърмейн Ленс секунди преди края.

Турция пък не успя да победи Унгария и стигна само до равенство 1:1 на стадион "Шюкрю Сарачоглу" в Истанбул. Голямата звезда на турския футбол Бурак Йълмаз откри резултата в 63-ата минута, но Даниел Бьоде донесе ценната точка за гостите с попадение в 71-ата минута.

В последния мач от групата пък Естония победи аутсайдера Андора с 2:0.