Хърватия спечели голямото дерби със Сърбия с 2:0 и на практика изхвърли съперника си от борбата за класиране на световното първенство в Бразилия през 2014 г.

Срещата на стадион "Максимир" в Загреб предизвика огромен зрителски интерес, а за радост на домакините, техните любимци стигнаха до успеха.

Хърватите нанесоха своя удар през първото полувреме, когато реализираха и двете попадения. Марио Маджукич откри резултата в 23-ата минута, а Ивица Олич удвои в 37-ата.

"Гореща" обстановка на "Максимир".

Шансовете на сърбите за класиране на Мондиала вече изглеждат нищожни, след като Белгия също постигна целта си и победи Македония с 2:0 като гост. Головете за "червените дяволи реализираха Кевин де Брюин в 26-ата мин. и Еден Азар в 62-ата мин. от дузпа.

В дербито на Острова в групата Шотландия изненадващо допусна домакинска загуба от Уелс с 1:2. Хенли откри за шотландците в добавеното време на първата част, но след почивката "драконите" направиха бърз брат с попадения на Рамзи от дузпа в 72-ата мин. и на Робсън-Кану в 75-ата.

В класирането Белгия и Хърватия са убедително начело с по 13 точки от 5 мача. Следва Уелс с 6 точки, Сърбия и Македония с по 4 и Шотландия е на последното място с едва 2 точки.