Хърватия постигна убедителна победа с 4:0 над Южна Корея в контролна среща, играна на стадион "Крейвън Котидж" в Лондон.

"Ватрените" бяха пълни господари на терена и не оставиха никакъв шанс на съперника си.

Голмайсторът на Байерн Марио Манджукич откри резултата в 33-ата минута, засичайки с глава центриране на Ракитич от фаул, а седем по-късно капитанът Дарио Сърна удвои с премерен удар отдясно.

В 57-ата минута Петрич отне топката, пусна към Модрич, който веднага продължи към Йелавич, а нападателят на Евертън не сгреши с левия крак - 3:0. Крайното 4:0 бе оформено в 85-ата минута, когато Йелавич изведе Петрич сам срещу вратаря и съотборникът на Димитър Бербатов и Станислав Манолев във Фулъм вкара за 4:0.