Хърватия и Исландия завършиха 0:0 в първи мач от баража за класиране на Мондиал 2014 в Бразилия. Скандинавците бяха с човек по-малко през цялото второ полувреме, но дори и това не помогна на хърватите да вкарат гол, който да им даде предимство преди реванша в Загреб, който е във вторник, 19 ноември.

През първото полувреме двата тима си размениха по няколко опасни положения, но не успяха да си вкарат. Вторите 45 минути на мача започнаха доста обнадеждаващо за гостите, след като в 50-ата минута Олафур Скуласон извърши груб фаул срещу откъсващия се Перишич и съдията му показа директен червен картон.

Въпреки численото си предимство и силния натиск, Хърватия не успя да вкара гол до края на мача. Така всичко ще се реши в реванша в Загреб.