Германия се измъкна от изненадваща загуба като домакин на Парагвай в приятелска среща, която се игра на "Фриц-Валтер щадион" в Кайзерслаутерн.

Двата тима предложиха изключително шоу през първото полувреме, в което си отбелязаха пет гола. Закъсалият в световните квалификации в зона "Южна Америка" Парагвай започна отлично срещата и поведе с 2:0 още в началните минути. В 9-ата Хосе Нуньес откри, а в 14-ата Уилсон Питони удвои.

Бундестима бързо върна един гол чрез Илкай Гюндоган в 18-ата минута, а в 31-ата резултатът вече бе равен след попадение на Томас Мюлер.

Гостите все пак се оттеглиха на почивка с гол преднина и в добавеното време на първата част Мигел Анхел Самудио се разписа след асистениция на звездата на отбора Роке Санта Крус.

Второто полувреме далеч не бе толкова резултатно, а в крайна сметка Германия не загуби и в 75-ата мин. Ларс Бендер оформи крайния резултат 3:3.