В истински голов спектакъл се превърна приятелската среща между САЩ и Германия, играна във Вашингтон. "Янките” спечелиха с 4:3, а двубоят бе втори от американското турне на Бундестима отвъд Океана.

В тези двубои треньорът на Маншафта Йоахим Льов разчита предимно на нови имена и такива, които не попадата постоянно в сметките му, а най-изявените сред тях са Мирослав Клозе и Лукас Подолски.

Срещата започна с невероятен пропуск на Пер Мертезакер от страна на германците, за което те бяха наказани и домакините поведоха с бързи два гола. В 13-ата минута Джоузи Алтидор откри резултата, а само 3 по-късно точен бе записан автогол срещу името на вратаря на гостите Марк Тер Щеген.

През второто полувреме обаче предстоеше истински голов екшън. В нейното начало, в 52-ата мин., Хайко Вестерман върна едно попадение, но американците бързо отвърнаха, при това двойно. Клинт Демпси се разписа на два пъти – в 60-ата и 64-ата мин. и покачи на 4:1. Все пак германците не се отказаха и в 79-ата мин. Макс Крузе и в 81-ата Юлиан Дракслер оформиха крайното 4:3.

Така селекционерът на САЩ Юрген Клинсман успя да излъже своите сънародници, които си тръгват с победа и загуба от американска земя. В първата среща от турнето спечелиха с 4:2 срещу Еквадор.