Франция все пак ще играе на световното първенство по футбол в Бразилия през 2014 година! „Петлите” загубиха с 0:2 първия мач от баража с Украйна, но като домакин спечелиха с 3:0 и си гарантираха място на финалите на Мондиал 2014.

Франция навакса пасива си още през първото полувреме. В 22-ата минута Сако откри резултата с добавка след като вратарят Пятов изби силен удар на Рибери. В 30-ата минута отново „петлите” вкараха топката във вратата, точен бе Бензема, който бе изведен зад защитата от Рибери и вкара на празна врата, но голът бе отменен заради доста спорна засада. Само 4 минути по-късно обаче гостите все пак поведоха с 2:0 – след разбъркване в наказателното поле точен бе Бензема. Тук пък останаха съмнения за засада при попадението.

В началото на второто полувреме Украйна остана с човек по-малко, след кято Йевкен Качериди получи втори жълт картон и бе изгонен. Численото предимство помогна на Франция да отбележи и трети гол, който класира „петлите” за Мондиал 2014. Попадението всъщност бе автогол на Олех Хусев в 72-ата минута, но той дойде след сериозен натиск на Мамаду Сако.

Така Франция се класира за Мондиал 2014 с общ резултат 3:2.