Дейвид Бекъм бе изгонен, но Пари Сен Жермен удържа ценна победа с 1:0 като гост на Евиан в последен мач от 34-ия кръг на френското първенство.

Бившият английски национал получи директен червен картон в последната минута и остави отбора си с девет души, след като осем минути по-рано и Марко Верати също видя червения цвят на картона.

Макар и с девет души, ПСЖ удържа крехкия си аванс и продължава похода си към първа титла за клуба от 19 години насам.

Хавиер Пасторе реализира единствения гол за победата над Евиан в 50-ата минута.

Дейвид Бекъм, който влезе като резерва през второто полувреме, бе изгонен от терена за грубо нарушение срещу Йосеф Аднан в добавеното време.

Четири кръга преди края парижани имат 73 точки, 9 повече от преследвача Олимпик (Марсилия). Отборът на Карло Анчелоти може да си гарантира титлата още другия уикенд при успех над Валансиен.