С десет души Реймс изненадващо победи лидера в Лига 1 Пари Сен Жермен с 1:0 и даде възможност на Лион да се изравни със столичани при победа утре като гост на Брест. Така Пари Сен Жермен остава начело в класирането с 54 точки от 27 мача, пред Лион с 51 от 46 и Олимпик (Марсилия) с 46, също мач по-малко.

Реймс събра 27 точки, колкото имат Сошо и Бастия с мач по-малко, като трите отбора си поделят 14-16 място.

Гостите взеха контрола върху събитията на терена и почти през цялото първо полувреме доминираха сериозно. Лукас Моура и Златан Ибрахимович бяха най-близо до гол, но вратарят Коси Агаса ги спаси. Пред другата врата Антоан Дево застраши Салваторе Сиригу, но италианецът отби техничния удар.

След почивката парижани не бързаха с решаването на мача, а 30 минути преди края изненадващо Кристоф Гломбар получи в безобидна ситуация втори жълт картон и остави Реймс с 10 човека. Само след четири минути обаче Гжегож Кжиховяк вкара с глава единственото попадение след центриране на Мохамед Фофана от корнер.

До края Лукас на два пъти и Хавиер Пасторе не успяха да вкарат гол във вратата на Коси Агаса и така домакините прибавиха важни три точки в битката за оцеляване в Лига 1.

В друг мач от кръга Сент Етиен победи с 4:0 прекия си конкурент за евротурнирите Ница, но щастието на тима бе помрачено от много тежка контузия на Жереми Клеман, който счупи глезена си и бе изнесен на носилка.