Дания завърши на второто място в нашата група В от световните квалификации, но се прости с участието си на бараж. "Червения динамит" бе в абсолютно идентична ситуация като българския тим преди мача и за да намери място в плейофите зависеше от куп условности.

Все пак датчаните стигнаха до позиция за престиж, след като завършиха с победа за самочувствие с 6:0. Разгромът бе оформен още през първото полувреме след голове на Расмусен в 9-ата, Агер в 11-ата и 39-ата от дузпи и Беланд в 28-ата минути. През втората част, отново Расмусен в 74-ата и Биле Нелсен в 84-ата мин. оформиха успеха с 6:0.

В групата Италия завърши на върха с 22 точки, а след това Дания с 16 точки, Чехия с 15, България и Армения с по 13 и Малта с 10.