Бразилия спечели с категоричното 3:0 срещу Испания във финала на турнира за Купата на Конфедерациите като триумфира с трофея за четвърти път. Два гола за "селесао" реализира" Фред и едно попадение добави супрзвездата Неймар.

Домакините тотално надиграха европейския и световен шампион и заслужено се поздравиха с успеха пред близо 75 000 привърженици на легендарния стадион "Маракана". Тимът на треньора Фелипе Сколари сложи край на мита за непобедимата Испания, която имаше великолепната серия от 29 поредни срещи без загуба.

Двубоят започна отлично за бразилците още в началото, след като Фред се възползва от разбъркване на противниковата защита във втората минута и откри резултата, стреляйки от легнало положение на около метър от голлинията на Икер Касияс. Преди почивката новата звезда на Барселона и любимец на феновете Неймар удвои със силен шут, след като получи извеждащ пас от Оскар

Само две минути след началото на второто полувреме бразилците организираха отлична контраатака и стигнаха до трети гол. Хълк напредна по дясното крило и пусна топката към дъгата на наказателното поле на Испания, където Неймар пропусна за връхлитащия отляво Фред. Без да се бави и миг, нападателят стреля към далечния ъгъл и оформи класическото 3:0.

Испания имаше отлична възможност да се върне в мача в 54-та минута на срещата, когато Серхио Рамос получи възможност да стреля от дузпа, но неговият удар мина на сантиметри от дясната греда на пазилия великолепно в срещата Жулио Сезар.

Неприятностите за "ла фурия" продължиха след като Жерард Пике получи червен картон малко по-късно за грубо нарушение срещу своя бъдещ съотборник Неймар.

Така Бразилия за трети пореден път след Германия -2005 и Южна Африка - 2009 спечели купата на Конфедерациите.