Бразилия победи Португалия с 3:1 в контролна среща, играна в Бостън (САЩ). Петкратните световни шампиони бяха вдъхновени за успеха от Неймар, който взе участие и в трите гола за своя отбор. Иберийците пък играха без своята голяма звезда Кристиано Роналдо.

Португалия поведе в резултата в 18-ата минута с гол на Раул Мейрелеш, но Селесао успя да обърне развоя на мача. Тиаго Силва изравни в 24-ата минута с глава след корнер, изпълнен от Неймар. В 35-ата минута Неймар вкара за 2:1 след великолепна индивидуална акция.
Веднага след почивката Жо оформи крайното 3:1, а в основата на гола отново бе Неймар.

Неймар, който от новия сезон играе за Барселона, бе третиран доста грубо от защитниците на Португалия, които се опитваха да го спират с всички позволени и непозволени средства.

"Най-важното е да не реагирам на провокациите и професионалните фаулове срещу мен", каза той след мача.

Контролата бе поредната стъпка от подготовката на бразилците за световното първенство догодина, на което те са домакини и фаворити за титлата.