Бразилия започна подготовката си за предстоящото световно първенство през лятото с убедителна победа с 5:0 над ЮАР в контролна среща, играна в Йоханесбург.

Голямото шоу за "селесао" отново направи звездата Неймар, който блесна с хеттрик във вратата на домакините.

Още в 10-ата минута Хълк пусна към Оскар, който наказа защитата на африканците за 1:0. Малко преди края на първото полувреме пък Неймар удвои преднината на Бразилия с удар под тялото на вратаря Уилямс.

Само 22 секунди след началото на втората част отново звездата на Барселона бе в прегръдките на съотборниците си, възползвайки се от подаване на Фред за 3:0.

Фернандиньо вкара четвърти гол за южноамериканците след свиреп шут от 30-ина метра в 79-ата минута, а точка на спора сложи Неймар, който оформи своя хеттрик в продължението на срещата.