Бока Хуниорс възвърна шансовете си за класиране във фазата на елиминациите на Копа Либертадорес, след като победи един от директните си противници в борбата за първите две места в група 1 – уругвайският гранд Насионал, с 1:0 като гост.

Единственият гол за "златисто-сините" бе дело на ветерана Хуан Роман Рикелме в 44-ата минута от дузпа. Аржентинците обаче играха още от 21-ата минута с човек по-малко след червен картон на Клаудио Перес за нарушение за дузпа, а за домакините Иван Алонсо изпусна от бялата точка.

С успеха Бока се изкачи на второ място в групата с шест точки след четири изиграни кръга. Насионал е лидер със седем точки. На трета позиция е мексиканският Толука с пет точки, а еквадорският Барселона е последен с три.

Още един аржентински отбор постигна ценен успех. Арсенал (Саранди) победи в домакинството си на Сао Пауло с 2:1. Ортис в 66-ата и Брагиери в 85-ата минути бяха точни за победителите, а за бразилците се разписа Алойзио в 72-ата.

Двата тима делят второто място в трета група с по четири точки. Тук лидер е Атлетико Минейро, с Роналдиньо, който е с пълен актив от 12 точки и в сряда стана първият отбор, гарантирал си място на осминафиналите в най-силния клубен турнир в Америка. Последен в групата е боливийският Дъ Стронгъст с три точки.