Бока Хуниорс няма победа в първенството на Аржентина вече 9 мача, след като в среща от 10-ия кръг завърши 0:0 у дома с Атлетико Белграно. В същото време големият им съперник Ривър Плейт спечели с 2:1 като гост на Годой Крус и остана на 3-а позиция с 20 точки, на 2 от лидера Нюелс Олд Бойс.

Нюелс спечели с 3:1 като гост на Велес Сарсфийлд, но може да бъде свален от върха днес. Ланус, който е на 2-о място с 21 точки, гостува на Унион (Санта Фе).

И докато Ривър е на 3-о място, то Бока заема 17-ото с 9 точки. Играчите се радваха на попадение във 2-ата минута, когато Николас Бранди засече центриране на Хуан Роман Рикелме от фаул. Топката се отклони в гредата и тръгна по голлинията, но съдията не зачете гола. В самата игрова ситуация беше много трудно да се прецени дали има гол или не, същото се отнася и за телевизионните повторения, макар общото мнение е, че попадение по-скоро е имало.

До края на мача и Бока Хуниорс, и гостите от Белграно имаха шансове да излязат победители, но явно напрежението си каза думата. Атлетико Белграно е на 9-о място с 14 точки. В края на мача именно Белграно беше много близо до успеха, но удар на Лисандро Магалан излезе в аут, а след него Сесар Каранса стреля в тялото на вратаря Агустин Орион.

Ривър Плейт си гарантира успеха в Годой с попадение от фаул на Едер Алварес в 54-ата минута, но и вратарят Нелсон Ибанес има вина, след като не реагира както трябва. Мануел Лансини откри резултата за Ривър Плейт в 32-ата минута от дузпа, а Факундо Кастийон изравни за домакините три минути по-късно.

Нюелс Олд Бойс стигна до успеха срещу Велес с 3:1 като гост чрез головете на Маркос Касерес и Масимилиано Урути през второто полувреме. В 20-ата минута Мартин Тонсо откри за Нюелс, а Велес изравни в 57-ата минута чрез Езекиел Рескалдини.

Малко след финалния съдийски сигнал играчът на домакините Иван Бело се строполи на терена, като се оказа, че става въпрос за епилептичен гърч. Лекарите обаче гарантират, че няма опасност за здравето му и в близко бъдеще може да продължи да играе.