Страхотно шоу си организираха европейските футболни
федерации, събрани от УЕФА в Дубровник за 3-дневна среща по стратегически въпроси около националните и клубните отбори на Стария континент, както и за заседание на Изпълнителния комитет на европейската централа, съобщи пресслужбата на БФС.

В мач между отборите на президентите на европейски
федерации срещу изпълнителните директори, в който се пусна и президентът на УЕФА и 3-кратен носител на "Златната топка" Мишел Платини, се получи драматично равенство 5:5.

Борислав Михайлов пази на вратата на президентския тим през първото полувреме, в което резултатът бе 3:2 в полза на неговия отбор. Членът на Изпълкома си избра фланелка с номер 9 на гърба и обра овациите на съотборници и публика с няколко добри спасявания.

Преди началото на срещата Михайлов се снима със съотборника си и президент на италианската федерация Джанкарло Абете и генералния секретар на УЕФА Джани Инфантино. През второто полувреме обаче се получи обрат и секунди преди края изпълнителните директори водеха с 5:4.

Босът на УЕФА Мишел Платини се намеси и на шега издаде заповед на съдията да се играе до гол в полза на неговия тим, а минута по-късно президентите изравниха, оформяйки крайното 5:5.

В духа на феърплея двата отбора се снимаха заедно на терена веднага след последния съдийски сигнал.
В четвъртък започна заседанието на Изпълнителния комитет на УЕФА, на който член е Борислав Михайлов.