Бенфика победи Спортинг с 3:1 като гост в голямото лисабонско дерби от 11-ия кръг на португалското футболно първенство.

С успеха на "Жозе Алваладе" възпитаниците на Жорже Жезус се изкачиха на върха на класирането с 29 точки, колкото има и Порто.

Спортинг пък записа най-слаб старт на сезон от 1933 година, когато се провежда първият шампионат на страната. "Зелено-белите" имат само две победи в кампанията досега и с 11 точки изостават на девето място.

Домакините започнаха добре мача и в 31-ата минута Рики ван Волфсвинкел откри резултата след подаване в пеналта на Диего Капел. В 57-ата минута обаче Маркос Рохо си вкара автогол, след като отклони в мрежата центриране на Ола Джон.

В 80-ата минута холандският защитник на домакините Халид Буларуз получи директен червен картон, след като спря с ръка на голлинията удар на Едуардо Салвио. Парагвайският нападател Кардосо стреля точно от отсъдената дузпа и изведе Бенфика напред.

Гостите се възползваха бързо от числения си превес и в 86-ата минута Кардосо с глава реши всичко с втория си гол в дербито и девети за сезона.