Белгия нанасе първа домакинска загуба на Сърбия от две години насам след категоричен успех с 3:0 на стадион "Цървена звезда" в Белград. Западните ни съседи изобщо не стояха зле на терена, но допуснаха досадни грешки, които бяха наказани веднага от опитните белгийци.

В 34-ата минута Кристиан Бентеке засече с глава центриране на Де Бруйн и откри резултата, а в 68-ата асистентът на първия гол сам удвои преднината на тима си след самостоятелен пробив.

Крайното 3:0 бе оформено в последните секунда, когато резервата Кевин Миралас прониза вратаря Бъркич след спорно положение за засада.

В друг мач от тази група "А" Хърватия обърна Македония като гост. Агим Ибраими взриви трибуните на стадион "Филип II" в Скопие с гол в 16-ата минута, но в 33-ата Ведран Чорлука изравни. В 60-ата минута пък Иван Ракитич донесе трите точки за "ватрените" и ги остави на върха, където със същия актив от 7 точки е и Белгия.

Сърбите вече са трети с 4 точки.

Уелс пък постигна първа победа в групата след 2:1 над Шотландия. Джеймс Морисън изведе гостите в 27-ата минута, но с два гола на Гарет Бейл - в 81-ата от дузпа и в 89-ата, "драконите" стигнаха до трите точки.