Огромният скандал около разследването на Европол на 380 мача на Стария континент за манипулиране на техния резултат, продължава да увеличава своите размери.

Първоначално бе оповестено, че един от разглежданите мачове е между Ливърпул и Дебрецен, а сега германският таблоид "Билд" изкара и още пет мача под подозрение.

В тях се появи и първата българска връзка, макар до този момент да не е замесен роден тим.

Европол разследва мач от предварителните кръгове на Лига Европа през сезон 2009/2010 между словенския Интерблок и украинския Металург (Донецк).

Става въпрос за реванша между двата тима в Словения на 6 август 2009-а. Срещата завършва 3:0 в полза на украинците., а в първия двубой отново те са победители, с 2:0.

По това време в Металург треньор е Николай Костов, който по-късно пое Левски. В състава на украинците във въпросния мач се появява и Велизар Димитров. Бившият национал влиза като резерва на почивката и оформя крайното 3:0 от дузпа в 85-ата минута.