АЗ Алкмаар спечели за четвърти път в историята си Купата на Холандия. Възпитаниците на Герт Ян Вербеек победиха на финала ПСВ Айндховен с 2:1 на стадион "Де Кайп" в Ротердам.

АЗ Алкмаар стигна до успеха с две ранни попадения. Адам Махер откри резултата в 12-ата минута след изключителна самостоятелна акция. Той пое топката в централната зона на терена, напредна между защитниците на съперника, навлезе в наказателното поле и преодоля вратаря Бой Ватерман. Две минути по-късно Джоузи Алтидор удвои. Американският национален нападател получи пас на границата на наказателното поле от Виктор Елм и с прецизен удар направи 2:0.

Юрген Локадия намали отблизо след малко повече от половин час игра. След почивката ПСВ натисна и на няколко пъти беше близо до изравняване, но Локадия, Дрийс Мертенс и Джърмейн Ленс направиха пропуски. Така АЗ Алкмаар отново заслужи купата след 1978, 1981 и 1982 година.

С успеха възпитаниците на Вербеек, който завършиха на разочароващото десето място в шампионата, си осигуриха квота за Лига Европа.