Аякс победи като гост НАК Бреда с 2:0 и запази преднината си от четири точки на върха в холандското първенство.

В началото на второто полувреме Колбейн Сигторсон откри за отбора от Амстердам, а малко след това Тим Гилисен си отбеляза автогол за крайното 0:2. Така Аякс събра актив от 70 точки и два кръга преди края се доближава до трета поредна титла на страната.

Вторият ПСВ също постигна успех и все още запазва шансове за трофея. Отборът на Дик Адвокаат надигра убедително Грьонинген с 5:2.  Домакините отбелязаха всичките си голове през първото полувреме като точни бяха Тим Матавж, Дриис Мертенс, Марк ван Бомел и на два пъти Джърмейн Ленс.

През втората част две попадения за гостите отбеляза де Льоов. ПСВ има 66 точки, четири по-малко от Аякс, а на трета позиция с 63 е Фейенорд, който днес играе с Хераклес, Твенте е домакин на НЕК.