Изключително интригуваща завръзка се получи в борбата за второто място и класиране на бараж се получи в група „С” от квалификациите за световното първенство през 2014 г. в зона "Европа".

На втората позиция в момента е Австрия, който стигна до успех с 2:1 в домакинството си на Швеция. Възпитаниците на швейцарския специалист Марсел Колер стигна до бърз аванс от два гола в средата на първото полувреме. В 26-ата минута Дейвид Алаба откри от дузпа, а в 32-ата Марк Янко удвои. Скандинавците успяха да стигнат до почетно попадение в 82-ата мин., когато Йохан Елмандер се разписа след асистенция на Златан Ибрахимович.

Роби Кийн се отчете с хеттрик.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В борбата за баражите е и Ейре, който се справи без проблеми като домакин на аутсайдера Фарьорски острови с 3:0. Роби Кийн вкара всичките попадения за ирландците в 5-ата, 56-ата и 81-ата минути.

Така класирането изглежда по следния начин: лидер е Германия с 16 точки от 6 срещи, Австрия и Ейре са с 11 точки, а Швеция е с 8, но и мач по-малко. В дъното са Казахстан с 1 точка и Фарьорските острови с 0.