Атлетико Паранаензе победи домакина Фламенго с 4:2 в мач от 22-ия кръг на бразилското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Вагнер Мансини събраха 38 точки и се изравниха с третия в класирането Гремио.

Лидер е Крузейро с 49 точки, а на второ място е Ботафого с 42 точки. Гостите поведоха с два гола още в първите осем минути на мача след точни удари на Ернане и Луис Антонио. Фран Мерида намали в средата на първата част, а след почивката Делаторе, Марсело и Рожер оформиха успеха на Атлетико.

Фламенго падна на 15-то място с 26 точки, на 2 точки над зоната на изпадащите.

Баия постигна важен успех в борбата за оцеляване след 2:0 над гостуващия Интернасионал. Фейжао и Фернандао се разписаха след почивката, а тимът се изкачи на 13-ото място с 28 точки. Интернасионал, който допусна второ поражение в последните си четири мача, остана пети с 34 точки.