Атлетико Минейро се класира за финала на турнира Копа
Либертадорес след успех при изпълнението на дузпи срещу аржентинския Нюелс Олд Бойс.

Първата среща завърши 2:0 за Нюелс, а сега на стадиона Индепенденсия домакините спечелиха със същия резултат.

При изпълнението на дузпите Роналдиньо вкара петата,
а вратарят Виктор спаси удара на Макси Родригес и прати своите на финала. Срещата беше прекъсната веднъж за 10 минути през второто полувреме, след като електрическото захранване се изключи, предаде БТА.

Там техен съперник ще бъде парагвайският Олимпия (Асунсион), който вчера елиминира Индепендиенте (Санта Фе, Колумбия) с общ резултат 2:1.

Александро и Гийерме вкараха другите две дузпи за Атлетико Минейро, докато Жо прати топката отстрани в аут. Ричарилсон пък я изстреля над горната греда. Инасио Скоко и Сантяго Вержини вкараха за Нюелс, а пропуски направиха Милтон Каско и Риналдо Крусадо.

Вратарят на Атлетико Минейро- Виктор, не за първи път се
оказва най-важната фигура. На четвъртфиналите той спаси дузпа в добавеното време на мача с Тихуана и напрактика сам елиминира мексиканците. Иначе още в 3-ата минута младият бразилски нападател Бернард даде аванс на своите, след като направи двойно подаване с Роналдиньо.

Пет минути преди края на редовното време появилият
се като резерва Гийерме вкара за 2:0, след като изстреля снаряд извън наказателното поле.

Така Атлетико Минейро се класира за първи път на финал в най-престижния турнир в Южна Америка, докато разтърсваният от проблеми отбор на Олимпия вече има три трофея, последният от 2002 година. Тогава  парагвайците победиха бразилски отбор на финала - Сао Каетано.