Аржентина завърши 0:0 с Колумбия в световна квафиликация. Двубоят на стадион ''Монументал'' в Буенос Айрес започна с пълно превъзходство на домакините. В 26-ата минута двата тима останаха с човек по-малко заради спречкване между Гонсало Игуаин и Кристиан Сапата. През втората част в игра за Аржентина се появи и Лионел Меси. В 72-ата минута домакините отбелязаха гол, но реферът Мерлон Ескаланате отмени попадението на Агуиро заради засада.

В Лима Перу се наложи над Еквадор с 1:0, като единственият гол бе дело на Клаудио Писаро в 11-ата минута. В другите мачове тази нощ Боливия и Венецуела завършиха 1:1, а Чили победи Парагвай като гост с 2:1.
Точни за успеха бяха Варгас и Видал в 40-ата и 55-ата мин., а малко преди края на двубоя за ''гуараните'' се разписа Рока Санта Крус.

Чилийците единствени успяха да се възползват от развръзката в 12-ия кръг в групата, за да намалят изоставането си от водещите три отбора. Тимът на Луис Моя е четвърти, на 7 т. от Аржентина, като ''гаучосите'' запазиха лидерството си от 5 т. пред Колумбия и Еквадор.