Големият фаворит в турнира за Купата на Франция - Олимпик (Лион), бе елиминиран сензационно от аматьорския Епинал още преди 1/16-финалите на турнира. "Хлапетата" завършиха наравно 3:3 и отпаднаха след дузпи от непретенциозния си съперник.

Началото на мача, игран пред препълнени трибуни със 7000 зрители на "Стад дела Коломбиер" бе уникално - Тристан Бубая шокира Лион с два гола в 12-ата и 14-ата минута, но още в следващата атака Бафитемби Гомис върна едно попадение за гостите.

В 21-ата минута Гуейда Фофана изравни - 2:2, а в 62-ата минута Антони Лопес направи обрата в полза на Лион пълен, след като бе точен от дузпа. В 77-ата минута обаче Валентин Фоки изравни за 3:3, което прати мача в продължения. При тях нов гол не падна и след изпълнението на дузпи Епинал продължава напред. Фофана и Коне не успяха да вкарат за Лион, докато единственият пропуск от бялата точка за домакините бе дело на резервата Тристон До, но той не се оказа решаващ.