Стилиян Петров се раздели подобаващо с футбола след страхотен мач в негова чест. 60 хиляди фенове на ''Селтик Парк'' в Глазгоу аплодираха сърцатия капитан на България, Селтик и Астън Вила.

Стилиян, който миналата година бе диагностициран с рак, организира благотворителен мач, в които един срещу друг се изправиха съставът на Селтик срещу този на рекордьора по мачове за националния ни тим. Именно селекцията на Петров спечели с 5:3.

Приходите от срещата ще отидат във фондацията на Петров, която помага на деца, болни от левкемия.

Естествено традицията в 19-ата минута всички да аплодират Стилиян, се запази, а той не можа да сдържи сълзите си. Българинът излезе на терена с двамата си сина, а съпругата му Паулина видимо се разчувства на трибуните.

Българското присъствие в мача бе това на Димитър Бербатов, Мартин Петров, Радостин Кишишев, Христо Йовов и Мариян Христов. Треньори на двата състава пък бяха Мартин О'Нийл и Кени Далглиш.

Именно Бербатов откри резултата още в 45-ата секунда, възползвайки се от извеждащ пас на Бума. В 10-ата минута Хенрик Ларсон изравни от дузпа. Шест минути по-късно Мариян Христов намери Мартин Петров и крилото отново изведе Стилиян XI напред в резултата.
В 31-ата минута Стилиян напусна терена под бурни аплодисменти. В края на първата част Бербатов направи 3:1.

Малко след почивката голмайсторът на Фулъм удари гредата, а в 58-ата минута оформи хеттрика си.
Няколко минути по-късно Джон Бишъп пропусна дузпа за сборния тим на Стилиян. В 74-ата минута Пиер ван Хондойк намали за Селтик, а в 81-ата минута Уорън Браун се разписа за 3:4.

Пет минути преди края Стилиян Петров отново влезе на терена, но с екипа на Селтик. В последната минута Ники Бърн оформи крайното 3:5.

Стилиян Петров не пропусна да благодари на привържениците:

"На първо място искам да ви благодаря за цялата подкрепа и за всичко, което направихте за мен по време на кариерата ми. Днес показахте на света колко специално е това място. Направихте го специално за мен, моето семейство и тези играчи. Благодаря, че стояхте зад мен", каза Стенли.

Ето и съставите на двата отбора:

Селтик XI: Луи Томлинсън, Том Бойд, Момо Сила, Джаки Макнамара, Йос Валгерен, Бобо Балде, Хенрик Ларсон, Мортен Вагхорст, Крис Сътън, Пиер ван Хойдонк, Жорже Кадете, Томи Джонсън, Брайън Маклеър, Боби Пета, Мартин Компстън, Дидие Агате, Нийл Ленън, Раб Дъглас, Стиви Греъм, Уорън Браун, Тош Макинли, Джордан Сейлсман, Любомир Маравчик, Йохан Мялби Треньори: Мартин О'Нийл, Джон Робъртсън, Стийв Уолфорд

Стилиян Петров XI: Шей Гивън, Радостин Кишишев, Уилфред Бума, Мариян Христов, Крис Камара, Ники Бърн, Робер Пирес, Димитър Бербатов, Джейми Реднап, Габриел Агбонлахор, Христо Йовов, Пол Ламбърт, Джеймс Алън, Мартин Петров, Гарет Бари, Джон Бишъп, Хабиб Бей, Карлос Куейяр, Джон Тери Треньори: Кени Далглиш, Дани МакГрейн