Хърватия си осигури участие на Мондиал 2014, след като отстрани Исландия на баражите. В първата среща двата тима не си отбелязаха гол, но сега хърватите наложиха надмощието си и спечелиха.

Те започнаха по-активно мача и в 27-ата минута Марио Манджукич откри резултата. До края на полувремето гостите така и не намериха верния път към вратата на съперника. В началото на втората част Хърватия вече водеше с 2:0.

Дарио Сърна бе автор на попадението. Интересното е, че от 38-ата минута Хърватия бе с човек по-малко, тъй като Марио Манджукич бе изгонен за директен червен картон.

Това обаче не попречи на отбора и той постигна целта си. Манджукич извърши грубо нарушение, след като влезе опасно в краката на съперников футболист. Неговите съотборници обаче го зарадваха с успех.