Задачата на шампиона на Русия Зенит изглежда много сложна преди реванша с Базел на стадион "Петровский" в четвъртък вечер.

Швейцарският отбор взе комфортна преднина в първия мач, надделявайки с 2:0 с головете на Марсело Диас в 83-та минута и Александър Фрай в 94-та от дузпа. Базел имаше още поне дузина възможности за гол във вратата на тима, воден от Лучано Спалети, но нямаше шанса да отбележи още попадения.

За отбелязване обаче е фактът, че Зенит победи и в шестте си домакинства през този сезон в Лига Европа и то във всичките мачове с два гола разлика. Дали обаче това ще е достатъчно на Хълк и компания?

Лучано Спалети няма да може да разчита на централния си защитник Луиш Нето, който е наказан, след като получи червен картон в първата среща между двата отбора. От своя страна пък шампионът на Швейцария не се представя по най-добрия начин като гост като няма победа в последните си 5 мача на чужд терен. И в състава на наставника Мурат Якин има наказан футболист и това е Серей Дие, който няма право да играе заради натрупани жълти картони.

Ще успее ли Базел да запази преднината си от първия мач или Зенит ще сътвори обрат подобен на Барселона, ще разберем в четвъртък вечер.

Началният час на двубоя е 19:00 и ще можете да го проследите пряко по RING.BG и на Voyo.bg. 15 минути по-рано пък започва и коментарното студио преди мача.