Владислав Безбородов от Русия ще ръководи последния мач на Лудогорец от груповата фаза на Лига Европа - гостуването на Динамо (Загреб). Двубоят в хърватската столица е в четвъртък от 20 часа.

Помощници на руския арбитър ще бъдат сънародниците му Николай Голубьов и Вячеслав Семьонов, четвърти съдия е Алексей Лебедев, а допълнителните рефери са Алексей Есков и Михаил Вилков.

40-годишният Безбородов има интересен досег с българския футбол в кариерата си - през 2012 г. руснакът ръководи световната квалификация Чехия - България в Прага, завършила 0:0. Арбитърът е и бивш футболист на Зенит, Вентспилс, Динамо (Минск) и Шахтьор (Солигорск).

Именно с престоя му в беларуския тим е свързан твърде любопитен факт - в мача-реванш срещу ЦСКА от първия квалификационен кръг на Купата на УЕФА през 2001 година Безбородов вкара гол на стадион "Българска армия". Той игра цял мач в състава на гостите, като оформи крайното 3:1 в полза на "червените" в 89-ата минута на мача.