Тотнъм стигна до победа срещу Лион с 2:1 в среща от 1/16-финалите на Лига Европа с голове от свободен удар на Гарет Бейл в последните минути на полувремената и съвсем естествено уелсецът бе специално отличен и похвален от своя мениджър Андре Вилаш-Боаш.

„Беше невероятно. Той има невероятната способност да решава мачове от пряк свободен удар. Мисля, че Бейл бе брилянтен не само в тези два момента. Той изигра отличен мач.

Днес обаче гледахме страхотен двубой. Техният гол също бе фантастичен. Ние изиграхме отличен мач – може би малко по-добър през първото полувреме.

В реванша ще опитаме да играем по същия начин – да атакуваме и да отбележим. Дори и те да отбележат преди нас, ние пак ще атакуваме и ще се стремим да върнем гола”, коментира Вилаш-Боаш.

Треньорът на Лион Реми Гард също бе на мнение, че Бейл е решил мача и, че при подобни ситуации неговите възпитаници няма какво да направят.

„Дали ще получиш гол от свободен удар или от игра, според мен е еднакво разочароващо. Най-разочароващото обаче бе, че и двата гола дойдоха в самия край на полувремената, когато изглеждаше, че ще напускаме терена.

Бих иска обаче да се фокусирам върху положителните моменти. Ние играхме много добре, достатъчно добре в атака и отлично в защита”, каза Гард.