Дисциплинарната комисия на УЕФА наказа Хайдук (Сплит) с един мач при закрити врати и глоба от 30 000 евро глоба. Причината за санкцията е употребата на пиротехника по трибуните по време на първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа срещу Сконто (Рига).

От Нион не са одобрили многобройните факли, димки и бенгалски огньове по трибуните на стадион "Полюд", заради което хърватите ще играят без фенове в следващото си домакинство от евротурнирите.

Ръководителите на Хайдук бяха категорични, че ще обжалват санкцията, но според специалистите шансовете за промяна на наказанието са много малки.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google