Два от най-известните състави, които се борят за място в груповата фаза на Лига Европа, претърпяха доста изненадващи поражения.

Щутгарт загуби гостуването си на хърватския Риека. Германският тим, който елиминира малко щастливо Ботев (Пловдив) в предишния кръг, отстъпи с 1:2. Всички голове паднаха в последните минути.

Домакините излязоха напред в резултата в 74-ата минута чрез Леон Бенко, а 13 по-късно Зоран Квържич съвсем шокира ''швабите''. Все пак малко преди края Ведад Ибишевич успя да реализира много важен гол за Щутгарт, който ще домакинства след седмица.

Още по-шокиращ резултат се получи в сблъсъка Удинезе - Слован (Либерец). Италианският тим загуби с 1:3 при това като домакин.

Чешкият тим смълча "Стадио Нерео Роко" в 16-ата минута, когато Рибалка прати топката във вратата на Иван Келава. В средата на първата част Габриел Силва изравни.

През втората част обаче Слован стигна до нови две попадения, които го доближиха значително до следващата фаза. Головете отбелязаха Делардж и Кушнир съответно в 49-ата и 83-ата минути.

Друг италиански тим - Фиорентина обаче постигна успех. ''Виолетовите'' спечелиха гостуването си на Грасхопър.

Феновете на Фиорентина имаха поводи за радост.

Момчетата на Винченцо Монтела решиха всичкодо началото на втората част. В 13-ата минута Хуан Куадрадо откри резултата, а в 46-ата Марио Гомес покачи на 2:0 с първия си гол за новия си тим.

Домакините стигнаха до почетно попадение, но за повече нямаха сили. Негов автор стана Нгамукои в 64-ата.