Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев изрази оптимизъм, че тимът му може да постигне добър резултат при гостуването си на Лацио в първи 1/16-финален мач от Лига Европа. Двубоят е на 20 февруари (четвъртък) от 22:05 часа на стадион "Олимпико" в Рим. Вижте какво каза специалистът на официалната пресконференция:

Треньорът на Лацио: Няма да подценим Лудогорец, искам победа с 2:0 >>

"Съставът е определен, за себе си още след мача с Нефтохимик имах вече в главата си стартовия състав и в последните дни обигравах различни ситуации с него. За промените в Лацио разбрах вчера, а моят състав е готов от три дни, така че не съм се повлиял от промените в тяхната селекция. Все пак вярвам, че те ще подходят достатъчно сериозно към мача и няма да си позволят издънки.

От здравословна гледна точка, всички са здрави. Друг е въпросът, че от функционална гледна точка не сме на най-доброто ниво, защото контузените доскоро футболисти пропуснаха голяма част от подготовката. Но все пак това ми дава повече увереност за бъдещето, тъй като вече разполагам с повече вариативност.

Кошмарен за Лудогорец рефер ще свири мача с Лацио в Рим >>

Обикновено преди всеки един мач винаги има напрежение, независимо срещу кого играеш, но все пак повече ще е вълнението, защото стигнахме до една фаза, до която не сме очаквали че ще стигнем. Но през есента показахме, че можем да се противопоставим успешно на всеки един състав.

Нямам претенции и желания какъв да бъде резултатът от утрешния мач. Искам да постигнем такъв резултат, който да ни позволи след двата мача да сме победител. И още по-важно футболистите да покажат играта, която искам от тях. Преодоляхме този момент, в който се притеснявахме от отборите и мачовете в Лига Европа. Вярвам, че ще се представим добре и на върха на възможностите си", заяви Стойчо Стоев.