Фаворитът за спечелване на трофея в Лига Европа Челси приема Спарта с аванс от 1:0 в мач-реванш от 1/16-ина финалната фаза на турнира. Мача на "Стамфорд Бридж", който започва в 22:05 часа в четвъртък, ще може да проследите пряко по bTV ACTION и онлайн на VOYO.BG.

Преди седмица на стадион "Дженерали Арена" Спарта игра равностойно срещу именития си противник, но миг невнимание от страна на чешките защитници в 82-ата минута и отлично изпълнение на току-що влезлия като резерва Оскар, не позволиха на домакините да запишат по-благоприятен резултат.

В четвъртък мениджърът на Челси Рафаел Бенитес вероятно ще даде почивка на някои от основните си футболисти, с оглед на преднината от първата среща в Прага и предстоящото в неделя важно гостуване на Манчестър Сити в двубой от Висшата лига. Със сигурност в двубоя участие няма да вземе Демба Ба, който няма права да играе в Лига Европа с екипа на Челси. Давид Луис отново е на разположение на Бенитес, след като изтърпя наказанието си за натрупани жълти картони.

Лондончани са почти безгрешни в последните си девет домакинства в европейските клубни турнири (8 победи и 1 равенство в 9 мача), но през настоящия сезон показаха колебливи игри на "Стамфорд Бридж" във Висшата Лига, довели до загуба на точки от непретенциозни съперници.

В лагера на Спарта добрата новина е възстановяването на бившия футболист на Челси Иржи Ярошик, пропуснал мача в Прага заради контузия. Атаката на тима на Вичеслав Лавичка отново ще бъде оглавявана от новото попълнение, националът на Чехия Давид Лафата, който не можа да блесне на "Дженерали Арена".

За да се класират за 1/8-финалите, чехите трябва да прекратят серията си от 11 поредени мача без победа над английски противници. Почти 30 години изминаха от последния успех на Спарта над отбор от Англия.