Капитанът на националния ни тим Ивелин Попов бе с основен принос за класирането на неговия Кубан в групите на Лига Европа.

Българинът започна като титуляр срещу Фейенорд и остана на терена до 83-ата минута. Попов се разписа за 1:1 в 19-ата минута, а преди това холандският тим бе излязал напред в резултата след попадение на Пеле в 7-ата минута. Победата на Кубан донесе Джигел Бучур в 50-ата минута.

Освен Ивелин Попов, в групите на втория по сила клубен футболен турнир ще играе и Исмаил Иса.

Българският нападател, който записа 90 минути на терена, и неговият Шериф (Тираспол) победиха сръбския Войводина с 2:1. Иса отново бе на ниво, като асистира за първото попадение в мача, дело на Фернандо в 67-ата минута. До края двата тима си размениха по едно попадение, което се оказа достатъчно за Шериф да влезе в групите.

Фиорентина отстъпи на Грасхопър с 0:1, но въпреки това продължава напред благодарение на успеха си с 2:1 като гост преди седмица. Друг италиански отбор - Удинезе обаче нямаше този късмет. Момчетата на Франческо Гуидолин стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Слован в Либерец и отпадат от турнира с общ резултат 2:4.

След убедителни победи в следващия кръг ще играят Тотнъм, Севиля и Бетис.