Ако не дадем максималното от себе си, със сигурност ще имаме проблеми, категоричен бе Станимир Стоилов по време на пресконференцията преди реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа Ботев – Зрински. Треньорът на пловдивчани очаква победа, но не смята, че тя ще дойде лесно.

„Проблемите ни стават все повече – Домовчийски е наказан, Вандер е контузен, Веско Минев има някакви болежки, Джинич не е картотекиран... Който и да играе, ще трябва да замести тези играчи. Иначе съм наясно със състава, няма да има някакви много големи промени.

В момента изключително много се занимаваме с възстановяването на футболистите. Дано всичко да е наред. Оценяваме важността на срещата, задължени сме да играем добре и да сбъднем мечтата на много хора за преминаване в третия кръг.

Надявам се от победите играчите да вземат положителната емоция, а не да си помислят, че срещу Зрински могат да вземат мача без да дадат максимума от себе си. Ако стане така, то със сигурност ще имаме проблеми.

Готови сме да реагираме на всякакви видове тактически схеми на гостите. Имаме опитни и интелигентни играчи, които могат да отговорят на съперника”, каза Станимир Стоилов преди мача.

Ботев (Пловдив) приема Зрински (Мостар) на стадион „Лазур” в Бургас в четвъртък от 20:30 минути. Първата среща между двата отбора завърши 1:1.