Ливърпул се наложи над Йънг Бойс с 5:3 като гост в уникален трилър от група "А" на Лига Европа. Срещата премина през редица обрати, имаше момент, в който домакините водеха, но в крайна сметка опитът на мърсисайдци си каза думата и те взеха първи три точки в надпреварата. Англичаните повеждат в групата, след като в другия мач Удинезе и Анжи завършиха 1:1.

Как се разви мачът?
Двубоят започна с автогол! В четвъртата минута след центриране топката рикошира в тялото на играча на домакините Ояла и влезе във вратата. Швейцарците се стъписаха от ранния гол, но после се окопитиха и не позволиха на Ливърпул да натисне сериозно. Даже те на два пъти имаха шанс да вкарат, но ударите на нападателите не бяха точни. В 38-ата мината активната игра на Йънг Бойс се увенча с успех и те изравниха. Нуцоло с хубав удар направи 1:1.

Радостта на швейцарците обаче не те трая дълго. Уисдъм с глава се извиси над всички и отново даде преднина на Ливърпул в 40-ата минута. При този резултат завърши първата част. Второто полувреме не започна добре за Ливърпул. Ояла направи 2:2 със страхотен удар с глава в 53-ата минута. Така той се реваншира за автогола, който си отбеляза в началото на мача. Последва добра атака на гостите, но вратарят на Йънг Бойс осуети опасността.

Драмата продължи и след това. В 63-ата минута Сарате получи топката от свой съотборник в дълбочина, Джоунс не можа да се намеси добре и трябваше да я изгледа как влиза във вратата - 3:2 за Йънг Бойс. И този път обаче радостта на домакините бе кратка. Само четири минути след гола резултатът вече бе 3:3. Коатес простреля с глава Вьолфи и изравни.

И това обаче не бе всичко. В 76-ата минута мърсисайдци обърнаха нещата в своя полза. Шелви с прострелен шут не даде шанс на вратаря и резултатът стана 4:3 за англичаните. В 88-ата минута отново Шелви бе в прегръдките на съотборниците си. Той стреля точно след самостоятелен пробив и отбеляза поредния гол в мача - 5:3 за Ливърпул.

ЙЪНГ БОЙС - ЛИВЪРПУЛ 3:4

0:1 Ояла (4-автогол)

1:1 Нуцоло (38)

1:2 Уисдъм (40)