Лацио има да преодолява пасив от два чисти гола в четвъртфиналния реванш от Лига Европа срещу Фенербахче. Зрителите на RING.BG ще могат да проследят двубоя, който започва в 22:05 часа.

Футболистите на Лацио ще преследват целта си без подкрепата на верните си фенове. Срещата ще се проведе на празния "Олимпико" заради наказанието, наложено на римския отбор вследствие на расисткото поведение на запалянковците по време на домакинския мач срещу Борусия (Мьонхенгладбах), игран на 21 февруари.

Треньорът Владимир Петкович ще прави състава си без двама ключови футболисти, които изтърпяват наказания. Капитанът Стефано Маури е санкциониран за натрупани жълти картони, а нигериецът Оджени Онази бе изгонен преди седмица в двубоя на "Шюкрю Сарачоглу".

"Орлите" имаха на разположение един ден по-малко за подготовка в сравнение със своите съперници. В понеделник Лацио завърши наравно 1:1 в римското дерби с Рома. Ден по-рано Фенербахче записа победа с 2:0 над домакина Ордуспор с попадения на изгряващата звезда Салих Учан.

За да се се класира за първия си в историята полуфинал в европейски клубен турнир, турският тим трябва да наруши традицията да пада при гостуванията си в Италия с поне два гола разлика. Историческата справка показва, че "канарчетата" са загубили и шестте си досегашни мача на италианска земя с обща голова разлика 3:17.

Фенербахче ще излезе на "Олимпико" в четвъртък без сенегалеца Муса Соу, който се контузи в първия мач срещу Лацио. Капитанът Емре няма права да участва в турнира, защото през есента игра за Атлетико (Мадрид) в груповата фаза на надпреварата.