Чешките национали решиха да спрат да се бръснат. Изглежда Петер Чех и компания са суеверни и смятат, че това ще им помогне да подобрят представянето си, след като стартираха със загуба 1:4 от Русия.
"Бръсненето сега е под строга забрана. Този играч, който наруши тази забрана, ще трябва да внесе в общата каса на отбора голяма глоба", обясни Петер Чех.
По думите му, тази инициатива имала сериозното одобрение и на треньора на тима Михал Билек. Иначе предложението дошло от нападателя на Виктория (Пилзен) Даниел Пиларж.
Той дал пример с личния си опит, като през 2011 година футболистите на Виктория (Пилзен) колективно се отказвали от самобръсначката преди важните мачове. Така те нямали нито една пропусната победа в тези двубои, а пилзенци спечелиха шампионската титла.