Манчестър Юнайтед не допусна изненада и се класира на четвъртфиналите на турнира за Купата на лигата на Англия. "Червените дяволи" постигнаха домакинска победа с 4:0 срещу Норич.

Мениджърът Дейвид Мойс бе пуснал в игра титулярната си двойка централни защитници Рио Фърдинанд и Неманя Видич, но останалите играчи в стартовите 11 бяха сред тези, които по-рядко получават шанс за изява като Вилфред Заха, Аднан Янузай и Александер Бютнер.

Два на Хавиер Ернандес изковаха успеха на Юнайтед. Мексиканецът бе точен в 20-ата минута от дузпа и в 54-ата мин. В края на срещата домакините довършиха своя съперник и с попадение на Фил Джоунс в 87-ата мин. и Фабио да Силва в добавеното време стигнаха до крайното 4:0.

Фулъм бе покосен в последтните минути.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Треньорът на Фулъм Мартин Йол също реши да даде почивка на някои от титулярите си, но планът му не сполучи и неговият отбор отпадна от надпреварата, след като загуби с 3:4 при гостуването си на състезаващия се в Чемпиъншип Лестър.

Димитър Бербатов изобщо не бе в групата на лондонския тим.

Неговите съотборници поведоха в резултата в 17-ата мин. с гол на Уго Родайега, но домакините направиха обрат в края на първото полувреме с попадения на Уес Морган в 40-ата и Крис Ууд в 45-ата минути. Малкоа след почивката "лисиците" увеличиха преднината си с гол на Игнаси Микел в 53-ата мин., а още в ответната атака Уго Родайега реализира за 3:2.

Истинска драма се разигра в последните минути на срещата. В 87-ата Георгиос Карагунис бе точен за Фулъм и възстанови равенството, но само минута по-късно Лестър отвърна и Лойд Дайър оформи крайния резултат 4:3, с който прати отбора си на 1/4-финалите.

Истинското шоу в този етап на надпреварата обаче се разигра на стадион "Сейнт Андрюс", където Бирмингам и Стоук Сити стигнаха до дузпи. Само 5 минути преди края на двубоя домакините губеха с 1:3 и играеха с човек по-малко. С голове на Льовенкрандс в 85-ата мин. и в добавеното време обаче стигнаха до равенство и вкараха мача в продължения. Още в началото им гостите от Висшата лига отново излязоха напред чрез Кенуайн Джоунс, но все пак бирмингамци пак изравниха инфарктно в 118-ата мин. с попадение на Оли Лий. Великият обрат обаче не можа да стане факт и при дузпите Бирмингам се провали и Стоук Сити победи.

1/8-финали на Купата на лигата:
Арсенал – Челси 0:2
Бирмингам – Стоук Сити 4:4 след продължения, 3:3 в редовното време. В дузпите Стоук Сити печели с 4:2.
Бърнли – Уест Хем 0:2
Лестър – Фулъм 4:3
Манчестър Юнайтед – Норич 4:0