Манчестър Юнайтед постигна успех като гост на Ливърпул с 2:1 в двубой от петия кръг на английското първенство. Цялото второ полувреме домакините играха с човек по-малко, тъй като Шелви бе изгонен в 39-ата минута. Въпреки това Ливърпул поведе в началото на втората част, но гостите обърнаха нещата в своя полза. Ван Перси бе точен за 2:1 от бялата точка, след като реферът отсъди пресилена дузпа за "червените дяволи". Така Ливърпул продължава да е без победа и с едва 2 точки от пет мача. Юнайтед е с 12 точки и заема второ място.

Как се разви мачът?

Преди началото на срещата феновете на Ливърпул отново доказаха, че са една от най-добрите публики в света. Те бяха подготвили невероятна хореография, с която почетоха паметта на загиналите 96 привърженици на мърсисайдци при трагедията в "Хилзбъро" преди 23 години.

Иначе футболистите на домакинския тим стартираха по-напористо и изпуснаха няколко изгодни положения. В 26-ата минута Суарес имаше шанс да отбележи, но избърза с удара и стреля неточно. В 30-ата минута Ван Перси излезе на стрелкова позиция, но защитата на Ливърпул се справи със ситуацията. В 39-ата минута Ливърпул остана с човек по-малко, тъй като Шелви бе изгонен за грубо нарушение срещу Еванс.

Стърлинг пък се оказа най-младият играч за мърсисайдци, който е излизал срещу Манчестър Юнайтед. Той е едва на 17 години, но въпреки това намери място в титулярния състав.

През първата част двата тима не можаха да стигнат до попадение и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна ударно. В 46-ата минута домакините откриха резултата с гол от съблекалнята. Джерард бе точен с хубав шут от границата на пеналта. Радостта на домакините обаче не трая дълго. В 52-ата минута Рафаел изравни със страхотен удар, при който Пепе Рейна нямаше никакъв шанс.

В 56-ата минута Ливърпул имаше претенции за дузпа заради нарушение срещу Луис Суарес в наказателното поле. Реферът обаче остана безмълвен.

Въпреки че играеха с 10 души, домакините нападаха често . Опасен удар на Сусо в 65-ата минута мина малко над гредата.

В 75-ата минута съдията отсъди дузпа за Юнайтед, който изглеждаше твърде пресилена. Джонсън извърши нарушение срещу Валенсия. Останаха обаче сериозни съмнения за сериозността на фаула. В 81-ата минута Робин Ван Перси бе точен от бялата точка и Юнайтед поведе в резултата.
ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2

1:0 Джерард (46)

1:1 Рафаел (52)

1:2 Ван Перси (81-дузпа)

Вижте съставите:

Ливърпул: Рейна, Кели, Шкъртел, Агер, Джонсън, Шелви, Джерард, Алън, Борини, Суарес, Стърлинг (резерви - Джоунс, Енрике, Шахин, Асаиди, Хендерсън, Карагър, Сусо).

Манчестър Юнайтед: Линдегаард, Рафаел, Фърдинанд, Еванс, Евра, Карик, Гигс, Валенсия, Нани, Кагава, Ван Перси (резерви - Де Хеа, Андерсон, Ернандес, Уелбек, Клевърли, Бютнър).