Манчестър Юнайтед си върна на Ливърпул за загубата в шампионата и победи мърсисайдци с 1:0 в двубой от третия кръг за Купата на Лигата.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Хавиер Ернандес-Чичарито в 46-ата минута. При изпълнение на корнер той се освободи от опеката на Хосе Енрике и стреля точно право във вратата.

Интересното е, че в състава на Ливърпул се завърна Луис Суарес, който изтърпя 10 мача наказание и 150 дни бе извън терените на Англия. Той се отличи с няколко пропуска и удар в гредата.

И двата тима имаха шансове за гол, но резултатът остана непроменен през втората част и Юнайтед продължи напред в напреварата след успех над най-големия си съперник.

В друга среща Арсенал срещна много трудности, но все пак успя да отстрани Уест Бромич. Редовното време и продълженията завършиха 1:1 и се стигна до изпълнение на дузпи. При тях футболистите на Арсенал бяха по-точни и така се класираха за следващата фаза.