Саутхемптън спечели с 2:0 като гост срещу Рединг в среща от 32-ия кръг на английското първенство. С тази победа "светците" направиха решителна крачка към оставането си във Висшата лига, докато задачата на домакините за запазване на елитния статут става почти невъзможна.

Голове на Джей Родригес в 32-ата минута и на Адам Лалана четвърт час преди края осигуриха успеха в полза на гостите, които се възползваха от неуверената игра в защита на "кралските поданици".

Мениджърът на Рединг - Найджъл Адкинс, записа трета поредна загуба в три мача начело на отбора. Адкинс беше уволнен именно от Саутхемптън и на негово място на работа в клуба постъпи аржентинецът Маурисио Почетино.

Рединг остана на последното 20-о място във временното класиране с актив от едва 23 точки, 7 по-малко от спасителното 17-о, където в момента е Уигън, който е и с 2 мача по-малко. Саутхемптън е на 11-а позиция с 37 точки, със 7 над зоната на изпадащите.