Тотнъм успя да спечели точка срещу Челси на „Стамфорд Бридж“ в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Срещата завърши 2:2 – резултат, който не удовлетворява нито единия тим, но „сините“ определено бяха по-губещата страна, защото при победа щяха да си гарантират място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Домакините имаха предимство. Оскар откри резултата още в 10-ата минута. В 26-ата минута Емануел Адебайор успя да изравни, след като Тотнъм подобри малко играта си .

В 39-ата минута Челси си върна аванса с гол на Рамиреш след асистенция на Торес.

През второто полувреме „сините“ бяхя по-активни и нападателите направиха много запомнящи се пропуски. В края на полувремето обаче по някаква причина се затвориха, Тотнъм се разигра и успя да изравни Гилфи Сигурдсон в 79-ата минута. В края на мача Гарет Бейл можеше и да отмъкне победа за Тотнъм, но нямаше късмет от доста комбортен пряк свободен удар.