Тотнъм измъкна точка в края в директния сблъсък с Евертън в борбата за челните позиции във Висшата лига. Срещата между двата тима от 32-ия кръг завърши 2:2.

Срещата започна отлично за лондончани и още в първата минута Емануел Адебайор откри резултата. Гостите от Ливърпул обаче бързо върнаха попадението и в 15-ата минута Фил Ягиелка бе точен за 1:1. След почивката, още н 53-ата минута, "карамелите" стигнаха и до пълен обрат, а точен бе Кевин Мираяс. Домакините извоюваха равенството едва в 87-ата минута, когато Гилфи Сигурдсон оформи крайния резултат 2:2.

Така Тотнъм поне не допусна Евертън да ги доближи в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. "Шпорите" са с 58 точки и вече са на 4-то място с равен брой точки, но по-лоша голова разлика от Челси, който обаче е и с мач по-малко. Евертън е 6-и с 52.